featured

Gönüllü İşsizlik

Belirli bir süre bir işte çalışmak ve sahip olunan konfor alanını terk etmek herkes için kolay değildir. sonuç olarak alışılmış bir düzen ve süreklilik söz konusudur. Burada dikkat etmemiz ve üzerine düşünmemiz gereken konusu ise basit bir gelir gider dengesidir.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gönüllü işsizlik kavramı en genel tabiri ile iş hayatındaki işleyişin karmaşıklığı, verilen enerji karşılığında yeterli geliri sağlayamamak ve özgürlük kısıtlayıcı etkilerini fark edip buna dur diyebilenlerin içinde bulunduğu bir kavramdır.

Gönüllü işsizliği tercih edenler yaratıcı, özgür ruhlu ve yenilikçi insanlardır. Döngüyü kırıp dışına çıkabilecek cesarete sahiptirler. Zamanlarını kendilerine ve yeteneklerine ayırarak kendilerini geliştirecek alanlara yönelirler.

Gönüllü işsizliği seçmek bize neler getirir? Öncelikle elbette zorluklarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Belirli bir süre bir işte çalışmak ve sahip olunan konfor alanını terk etmek herkes için kolay değildir. Sonuç olarak alışılmış bir düzen ve süreklilik söz konusudur. Burada dikkat etmemiz ve üzerine düşünmemiz gereken konu ise basit bir gelir gider dengesidir. Eğer verdiğiniz enerji ve fedakarlıklar kazancınızın çok çok üstünde ise pek de konfor alanı içinde olmadığınızı görmeniz gerekir. Enerjinizi başkaları için kullanmak yerine kendiniz için kullanırsanız eminim birçok şeyi kazanmış olacaksınız.

Sosyolojide ve elbette hayatın içinde yaşamımızın her döneminde karşımıza çıkan el alem tarikatının hayatımıza olan eleştirel ve yapıcı olmayan fikirleri ve baskısı kendi hayatımızda olan ve sadece bizi ilgilendiren konularda karar almamızı zorlaştırabilir. – Neden işi bıraktın?, Neden çalışmıyorsun?, Sigortan ve maaşın olsa rahat yaşarsın. Ne zaman yeni bir işe gireceksin? vs vs.

Bu ve bunlar gibi birçok soruya seni düşünüyormuş gibi verilen altı boş nasihatlere kulak asmamak, bunların karşısında durmak gönüllü işsizlerin en büyük meziyetleridir.

Bizler hayatın içinde aktif rol alan, düşüne bilen, üreten ve paylaşabilenler olarak birbirimizi destekleyerek, güçlerimizi birleştirerek kendi ilgi alanlarımız ve yeteneklerimizle yeni bir gelecek inşa edebiliriz.

İyi ortaklıklardan ziyade iyi iş birlikleri bize yeni yollar gösterecektir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gönüllü İşsizlik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sosyalog | Log'la ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!