İzleri Taşır Adımların

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Leyla ile Mecnunu aslı ile keremi nasıl biliyorsak bende bu hikayeye öyle tanıklık ettim. İkisi de birbirine çok aşık. Fırtınalı sert bir o kadar da derin.gözleri deli gibi aşık olduğunu söyleseler de ikisinde dilinde inkar cümleleri. Sokaklar şahitmiş anılarına dansı , rüzgarı taşıyormuş gülüşlerinin sesleri,izleri kalmış adımlarının. Zamanında neşe dolu o sokaklar ıssız kalmış kediler bile uğramamış. Gitmiş adam şehirden kadın kalmış bir başına mücadele etmiş anılara tutunmuş veda ederken iki kelimeye” seni seviyorum” uzun bir süre sonra ilk defa söylemiş adam kadına. Kadına keder eşlik etmiş. Dışardan gören herkes gülüşlerinde ki acıyı görmüş kadında. Adam ise bir köşe de kıyıda başka kadınlarda teselli aramış hiç biri tutamamış sevdiği kadının yerini. Kadın öğrenmiş nasıl kıydın nasıl ihanet ettin bana dokunduğun ellerinle başka kadınlara nasıl dokundun sızlamadı mı için .nasıl kıydın bize hiç mi gelmedim aklına. Başka bedenlerde nasıl nefes almayı düşündün. Kadın kahroldu. Adam hissizleşmişti ya acıyla boğuşuyordu ya da umursamıyordu. Böylesine derin bir aşk bu hale gelmişti. Belki de onları ayıranlar vardı. Kadın gülüşlerine acı ekeledi. Adamı hatırlatan her şeye kızdı öfkelendi yataklara düştü. Adam çok özledi neler yaptım dedi kendi kendine ona hak vermeleri için herkeslerle konuştu. Kadına acıdılar bu denli bir adamla nasıl hayat geçerdi. Ne gitmesine izin veriyordu ne kalmasına. Kadın gitmek istedi artık kendine yazık ediyordu bu aşka kendisine saygısını yitiriyordu. Adam gitme dedi. Kadın acılarını yüreğinde taşıyordu. Nasıl gitmeyeyim dedi. Elleriyle sunmuştu adama kalbini şimdi de gitme diyordu. Adam dayanamazdı kadının bir başka kollarda teselli bulmasına ona dokunulmasına yüreği sızladı gözlerinden damla damla yaşlar süzüldü. Onunla olduğu zaman kadına zarar veriyordu yokluğuyla tanrı onu cezalandırıyordu. Gözlerinden yaş süzüldü. Sarıldılar son kez adam arkasını dönüp gitti . Kadın bir süre bekledi geri dönüp sarıldı adam. Orada kaldılar.

Bu aşka herkes şahitti ne yürekler yandı ne feryatlar koptu gitti. Ama ne kadın baktı arkasına ne adam biliyorlardı bakarlarsa eğer dönüşü olmayacaktı. Kadın adamı bekledi bir ömür adam başka kadınlarda nefesini aradı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sosyalog | Gündemdeki Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!